طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی در رکسار
Shape Image
Shape Image
Shape Image
Shape Image
Shape Image
Shape Image
Shape Image
Shape Image
Shape Image
برای شروع با ما همراه باشید

مراحل طراحی یک سایت اینترنتی

در اینجا مراحل طراحی یک وبسایت اینترنتی همراه با نکات مهم در هر مرحله را برای شما مطرح می کنیم تا در جریان کامل طراحی و توسعه وبسایت قرار بگیرید.

انتخاب و خرید دامنه

اولین قدم در طراحی یک سایت اینترنتی، انتخاب دامنه می باشد. آدرس دامنه وبسایت شما همانند آدرس خانه شما در شهر اینترنت است زیرا که کاربران با داشتن آدرس دامنه می توانند از وبسایت دیدن کنند.

دامنه از دو قسمت نام دامنه و پسوند تشکیل میشود. برای مثال، دامنه rexxar.ir شامل نام rexxar و پسوند ir میباشد پس آدرس دامنه یک وبسایت به شکل “پسوند دامنه.نام دامنه” است.

برای فهمیدن اینکه پسوند دامنه چیست و دامنه های ir و com چه تفاوتی باهم دارند، میتوانید مقاله زیر را مطالعه کنید :

« تفاوت دامنه ir و com »

و اما نکات مهم در انتخاب نام دامنه :
انتخاب و خرید دامنه بمنظور طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی

جمع بندی : بهترین حالت انتخاب دامنه، انتخاب یک کلمه دو بخشی با حداکثر 10 کاراکتر است که یک بخش آن نام برند شما و بخش دیگر یک کلمه کلیدی از نوع کسب و کار شما باشد و موارد راحتی تایپ و تلفظ و غیرتکراری بودن هم رعایت شود.

خرید هاست

حال نوبت به خرید زمین برای خانه خود در شهر اینترنت است. محتوای وبسایت شما، برای قرارگیری در اینترنت نیاز به محیط و فضایی با حجمی مشخص دارد که هاست نامیده میشود. اطلاعات وبسایت شما پس از قرار گرفتن در هاست، قابل نمایش در محیط اینترنت است.

اینکه هاست چه ویژگی های دیگری دارد و چه هاستی برای وبسایت شما مناسب است را میتوانید در مقاله زیر مطالعه کنید :

« هاست اشتراکی چیست؟ »

گروه رکسار مناسب ترین هاست را با توجه به کسب و کار شما و حجم اطلاعات وبسایت شما خریداری میکند.

خرید هاست برای سایت اینترنتی

مشخصات هاست رکسار

  • هاست لینوکس اروپا با کنترل پنل Cpanel
  • حداقل حجم دوگیگابایت که با توجه به کسب و کار شما درصورت نیاز افزایش می یابد.
  • تمام هاست ها از سایت پاوروب خریداری میشود که دارای Uptime بالا و سرعت های خوبی هستند.

انتخاب قالب وبسایت

حالا باید یک قالب مناسب برای وبسایت خود انتخاب کنیم. سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای قالب های زیادی در زمینه های مختلف شغلی است اما انتخاب قالب مرتبط با کسب و کار و بدون مشکل کدنویسی کار چندان آسانی نیست.

وبسایت های زیادی، فروشنده قالب های وردپرس هستند اما باید سعی کنیم معتبرترین را انتخاب کنیم تا در آینده به ارورهای کدنویسی قالب برنخوریم. 

یکی از معتبرترین وبسایت های فروش قالب سایت ژاکت میباشد. و شرکت رکسار تمامی قالب های خود را از این وبسایت خریداری میکند.

پس از خرید، باید قالب خود را در هاست بارگزاری کنیم تا یک وبسایت همانند دموی قالب ببینیم. برای بارگزاری قالب وردپرس در هاست سی پنل مقاله زیر را مطالعه کنید :

« آپلود قالب وردپرس روی هاست سی پنل »

انتخاب قالب سایت وردپرس

سفارشی سازی قالب وبسایت

در این مرحله شما یک سایت، دقیقا همانند دموی قالب خریداری شده، دارید. حال باید قالب وبسایت خود را متناسب با نیازهای خود تغییر دهید که اصطلاحا به آن سفارشی سازی میگویند و مسئولیت اصلی و تخصصی طراح وبسایت همین قسمت از پروژه می باشد. بدون داشتن تجربه کاری، از پس این مرحله برنخواهید آمد. در اصل قسمت اصلی طراحی سایت شرکتی یا فروشگاهی یا خدماتی شما، همین مرحله است.

قالب های وردپرس با داشتن یک پلاگین صفحه ساز، قابل تغییر هستند که معمول ترین صفحه ساز ها، المنتور و ویژوال کامپوزر هستند و شما برای انجام این مرحله باید حداقل کار با یکی از این دو پلاگین را بصورت حرفه ای بلد باشید.

تیم رکسار این مرحله را نیز به بهترین حالت ممکن برای شما انجام میدهد.

سفارشی سازی قالب وردپرس برای طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی

سخن نهایی رکسار

مطالب گفته شده در این صفحه، خلاصه کوتاهی از طراحی یک سایت اینترنتی به منظور در جریان قرار گرفتن شما در مراحل اصلی میباشد و خیلی از مطالب  تخصصی عنوان نشده است. حال که وبسایت شما بصورت کامل طراحی شده است و تمامی مطالب مرتبط با کسب و کار شما اعم از خدمات، محصولات، نمونه کارها، تصاویر، اطلاعات تماس، تاریخچه شما در صفحه معمول درباره ما، شبکه های اجتماعی و خیلی موارد دیگر قرار داده شده، وارد مرحله بهینه سازی وبسایت خود میشوید تا با رعایت استانداردهای گوگل، صاحب رتبه و اعتبار شوید. برای مطالعه بیشتر در این زمینه صفحه سئو و بهینه سازی سایت را مطالعه کنید.