امنیت پیج اینستاگرام

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

امنیت اینستاگرام

این روز ها دیگر کمتر کسی را میبینید که اکانت اینستاگرام نداشته باشد!

از سال 2010 میلادی که اپلیکیشن اینستاگرام وارد دنیای رقابت با دیگر اپلیکیشن ها شد، حدود 11 سال میگذرد. اینستاگرام روز به روز محبوب تر میشود و تعداد کاربرانی که از آن استفاده میکنند، رو به افزایش است.

به دنبال این حجم از محبوبیت اینستاگرام که کاربران زیادی را از سراسر دنیا جذب کرده است، عده ای روی نفوذ اینستاگرام تمرکز کرده اند. و موفق هم شده اند. اما با گذشت زمان، کمپانی اینستاگرام روی امنیت خود تمرکز نموده و در سال های اخیر برای بهبود امنیت خود، آپدیت های فراوانی را ارائه کرده است. به همین علت کاربران اینستاگرام شاهد بروزرسانی های متعددی از سوی این نرم افزار بوده اند. البته این بروزرسانی ها فقط بخاطر امنیت نبوده و بر روی ظاهر و آپشن های اپلیکیشن اینستاگرام هم تاثیر داشته اند .

قبل از آنکه با امنیت آشنا شویم باید روش های نفوذ را بدانیم!

در زمان حال، چندین روش، پیج و اکانت اینستاگرام شما را تهدید میکند که باید از آنها با خبر باشید.

فیشینگ (Fishing) : ممکن است با فیشینگ آشناییت داشته باشید. در لغت معنای ” ماهیگیری ” را میدهد اما اگر بخواهیم تعریف ساده ای از این لغت داشته باشیم، آن را “صفحه جعلی” مینامیم!

هکر یا فرد سو استفاده گر ابتدا با طراحی یک صفحه جعلی از صفحه ورود (login) اینستاگرام، شما را ترغیب میکند که به آن صفحه جعلی بروید. و سپس نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید. و دقیقاً بعد از آنکه شما اطلاعات پیج و اکانت خود را وارد کردید، برای هکر ارسال خواهد شد. سپس به راحتی میتواند به پیج یا اکانت اینستاگرام شما وارد شود!

کرک (Crack) : خیلی واضح و عامیانه بگوییم؛ کرک یعنی احتمال!

در عملیات کرک (Crack)، فرد سو استفاده گر یا کرکر (cracker) با استفاده از نرم افزار هایی مانند SentryMBA یا OpenBullet  یا … اقدام به کرک کردن پیج یا اکانت شما میکنند.

نرم افزار های کرکری مانند SentryMBA یا OpenBullet، روی هر پیج و اکانت اینستاگرام میتوانند میلیون ها پسورد را تست کنند. اگر پسورد اصلی اکانت اینستاگرام شما، بین آن پسورد هایی باشد که شخص سو استفاده گر آن ها را به نرم افزار ها داده است، اکانت اینستاگرام شما کرک میشود. به زبان دیگر یعنی هک میشود. به همین علت است که میگوییم احتمال !

تروجان (Trojan) یا همان رت (Rat) : نرم افزار ها و اپلیکیشن های مخرب تهدیدی جدی نه تنها برای اکانت اینستاگرام شما بلکه برای کل سیستم و گوشی شما میباشند. اگر شما این بد افزار و اپلیکیشن های مخرب را نصب کنید ، خودتان را قربانی هکر ها کرده اید !

در مطالب بالا با روش های نفوذ به اینستاگرام آشنا شدیم. حالا بهتر میتوانیم راه کار هایی برای مقابله با آنها که درصدد افزایش امنیت پیج و اکانت اینستاگرام شما باشد را بیان کنیم!

راه کار های افزایش امنیت پیج و اکانت اینستاگرام :

  • در اولین قدم باید حتماً یک ایمیل معتبر از وبسایت Yahoo یا Gmail تهیه کنید. سپس آن را به اکانت اینستاگرام خود متصل کنید و در نهایت آن را تایید کنید!
  • یک حساب کاربری در وبسایت Facebook ایجاد کنید و آن حساب را نیز به اکانت یا پیج اینستاگرام خود متصل کنید.
  • شماره شخصی خودتان را به اکانت یا پیج اینستاگرام خود متصل کنید و حتماً آن را تایید کنید!
  • با استفاده از وبسایت ساخت پسورد ، یک پسورد (کلمه عبور) تصادفی یا رندم بسازید. و آن را پسورد (کلمه عبور) پیج یا اکانت اینستاگرام خود قرار دهید. (حتما آن را جایی ذخیره و یادداشت کنید.)
  • هرگز به صفحات جعلی نروید و اطلاعات اکانت یا پیج اینستاگرام خود را درهیج جا بجز خود وبسایت اینستاگرام و اپلیکیشن اینستاگرام، وارد نکنید!
  • یک آنتی ویروس قدرتمند و مطمئن بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.
  • در مرحله آخر، اگر برایتان مقدور بود چندین عکس واضح از خودتان، داخل اکانت یا پیج اینستاگرام خود قرار دهید!

با رعایت نکات گفته شده در این مقاله، امنیت پیج یا اکانت اینستاگرام شما به 98 درصد خواهد رسید. و آن 2 درصد باقی مانده را خود کمپانی اینستاگرام به عهده خواهد گرفت!

با امتیاز دادن به این مقاله آموزشی، مارا از کیفیت آن مطلع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code