ربات تلگرام چیست؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four

ربات تلگرام چیست ؟

کمپانی هایی مانند تلگرام، اینستاگرام و واتساپ که تعداد کاربران بیشتری را نسبت به سایر رقبای خود جذب میکنند، توجه برنامه نویسان و توسعه دهندگان را به سمت خود جلب میکنند. برخی برنامه نویسان برای بهبود رزومه و تجربه خود اقدام به نوشتن کتابخانه یا ماژول برای آن کمپانی میکنند. که دیگر توسعه دهندگان و برنامه نویسان بتوانند از آن کتابخانه استفاده کنند .

در این میان تلگرام ارزش بیشتری برای کاربران خود قائل است. و خود به تنهایی اقدام به فراهم کردن بهترین شرایط برای برنامه نویسان کرده است. بهترین وب سرویس ها را به همراه داکیومنت های کامل و راهنما، در اختیار توسعه دهندگان و برنامه نویسان به صورت رایگان قرار داده است.

هر کاربری با فراگیری نحوه کار با وب سرویس های تلگرام (api) از طریق داکیومنت های خود تلگرام یا آموزش های دیگر، میتواند یک ربات یا بات بنویسد. 

در پاسخ به اینکه ربات تلگرام چیست باید بگوییم که ربات های تلگرام همان هوش مصنوعی های هستند که با بکارگیری از وب سرویس (api) های تلگرام کار میکنند. و در حقیقت اکانت هایی هستند که در تلگرام، یوزرنیم آنها به کلمه Bot یا robot ختم شده باشد (مثال Tools_InstagramBot).

ربات تلگرام چه کاربرد هایی دارد ؟

اگر بگوییم در آینده نه چندان دور، ربات تلگرام با اپلیکیشن اندروید رقابت میکند، گزافه گویی نکرده ایم!

شما با ربات تلگرام ، هرکاری میتوانید انجام دهید :

 • کنترل مدیریت وبسایت از طریق ربات تلگرام
 • مدیریت خود کانال های تلگرام (ربات به عنوان یک ادمین کامل عمل میکند.)
 • استفاده از تمامی وب سرویس ها با بیشترین سرعت!
 • تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال (کار با وب سرویس api های binance , tradingview , forex)
 • مدیریت حساب بورسی خود و انجام معاملات به صورت اتوماتیک!
 • کنترل اکانت اینستاگرام با ربات تلگرام!
 • و …

هر آنچه در کاربرد های ربات تلگرام بگوییم، کم گفته ایم. چرا که کمپانی تلگرام از سرورهای قدرتمندی برای وب سرور های (api) خود استفاده میکند. مزیت هایی که کمپانی تلگرام برای ربات های خود ایجاد کرده است بدین شرح است :

 • سرورهای قدرتمند با بیشترین آپتایم و سرعت!
 • بروز و آپدیت بودن داکیومنت (راهنما) های تلگرام برای ربات های تلگرام.
 • داکیومنت های کامل و آسان
 • جامعه برنامه نویسی بزرگ (هرچه جامعه برنامه نویسی بزرگ تر باشد، زمان حل شدن مشکلات شما کمتر میشود.)
 • تعداد کاربران زیاد تلگرام (میتوانید به راحتی برای ربات خود تبلیغ کنید و کاربر های زیادی را جلب کنید!)

ربات تلگرام چگونه نوشته میشود و ساخته میشود ؟

برای نوشتن و ساختن یک ربات تلگرامی، شما احتیاج به داشتن دانش برنامه نویسی دارید. و اگر از قبل با این علم آشنا هستید، کارتان بسیار راحت خواهد بود. چرا که تلگرام، داکیومنت های صریح و روانی دارد. اما اگر با برنامه نویسی آشنایی ندارید، میتوانید همین حالا شروع به یادگیری کنید و وارد این دنیا اسرار آمیز شوید!

با بهره گیری از وب سرویس (api) های تلگرام میتوان ربات های تلگرامی را با هر زبان برنامه نویسی نوشت. اما معمول ترین زبان های برنامه نویسی که در نوشتن ربات تلگرام کاربرد دارد، همان php و پایتون (python) هستند. چرا که برای این دو زبان در این زمینه، جامعه برنامه نویسی بزرگتری وجود دارد. و یکی از برگ های برنده این زبان ها، تراکم بالا جامعه برنامه نویسی است!

پایتون (PYTHON) یا PHP ؟

کدام مناسب تر است برای ربات تلگرام ؟!

انتخاب زبان برنامه نویسی مانند انتخاب یک مسیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما در این مورد یعنی ربات نویسی تلگرام، تا حدودی بستگی به خود برنامه نویس دارد. چرا که ممکن است یک شخص از قبل با زبان پایتون آشنا بوده و به صورت غیر ارادی قطعاً پایتون را برای ادامه راه خود انتخاب میکند. اما به طور خلاصه به عوامل زیر میتوان اشاره کرد :

 • تجربه خود برنامه نویس از پایتون یا php
 • تراکم جامعه برنامه نویسی
 • آموزشی که پیدا میکنید (ممکن است بین آموزش هایی که در دسترس دارید، آموزش ربات نویسی تلگرام با پایتون از کیفیت بیشتری برخوردار باشد یا بالعکس!)

با امتیاز به این مقاله آموزشی ،مارا از کیفیت آن مطلع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code