آموزش فلوچارت

اولین قدم برای برنامه نویس شدن، یادگیری الگوریتم و فلوچارت است. به همین دلیل، این دوره پیش نیاز اکثر دوره های زبان های برنامه نویسی است و شما را از پایه آماده می کند.

الگوریتم و فلوچارت چیست؟

یک مسئله را در نظر بگیرید؛ برای رسیدن به پاسخ این مسئله، قطعا راه حل های مختلفی وجود دارد که شما را به پاسخ می رساند. به هر یک از این راه حل ها، یک الگوریتم می گوییم. در حقیقت هر الگوریتم تشکیل شده از دستورالعمل هایی است که ما را به پاسخ مسئله می رساند.

گاهی پیش می آید که یک الگوریتم بسیار طولانی شود و تحلیل کردنش کار آسانی نباشد. در این حالت با استفاده از فلوچارت، الگوریتم را ساده می کنیم تا به راحتی آن را درک کنیم.

آموزش الگوریتم و فلوچارت

چرا باید الگوریتم و فلوچارت را یاد بگیریم؟

برای حل کردن یک مسئله احتیاج به پیدا کردن الگوریتم ها برای رسیدن به پاسخش داریم. از بین الگوریتم ها، می بایست بهترین الگوریتم را از نظر بهینه بودن انتخاب کنیم. در برنامه نویسی نیز شما به دفعات زیاد با این رو مسائل و الگوریتم ها روبرو می شوید و با تبدیل الگوریتم انتخاب شده به کد، کار خود را به اتمام می رسانید.

وقتی شما تصمیم می گیرید که یک برنامه نویس شوید باید بتوانید در مواجه با مسائل وچالش های پیش رویتان، الگوریتم های متعددی را پیدا کنید. سپس بهینه ترین الگوریتم را با استفاده از فلوچارت برای خود ساده کنید. با تبدیل فلوچارت به یک کد استاندارد و تمیز، شما یک برنامه نویس حرفه ای هستید.

از متون بالا در میابیم که دوره آموزشی الگوریتم و فلوچارت، پیش نیازی برای یادگیری برنامه نویسی است و اگر می خواهید برنامه نویسی را بصورت استاندارد یاد بگیرید باید در مسیر آموزشی خود، یادگیری پیش نیازها را رعایت کنید.

بعد از اتمام این دوره، چه مهارتی به شما اضافه شده است؟

بعد ار اتمام این دوره شما آماده برای شروع یادگیری برنامه نویسی هستید و با الگوریتم ها آشنایی دارید. به نوعی نگاه شما به مسئله های روبرویتان، نگاهی الگوریتمیک است و می توانید استارت پروژه های خود را بصورت استاندارد بزنید و کدهای تمیز و بهینه ای داشته باشید.

این دوره مناسب چه کسانی است و چه پیش نیازهایی دارد؟

افرادی که به تازگی می خواهند وارد مسیر یادگیری شوند و همچین افرادی که می خواهند بصورت استاندراد و بهینه پروژه های خود را به اتمام برسانند و از پایه خود را قوی کنند.

سرفصل های دوره :

1. یادگیری مسیر برنامه نویسی 

ما بر اساس تجربه های خود در این حوزه، مسیر یادگیری را برای شما هموار می کنیم و ترتیب یادگیری را برای شما مشخص می کنیم تا وارد مسیرهای اشتباه نشوید و هزینه های جبران ناپذیری مثل وقت خود را برایش نپردازید.

2. مفهونم الگوریتم، مثال و تمرین

در این بخش ابتدا با مفهوم الگوریتم آشنا می شوید و با استفاده از مثال های متعدد، یادگیری شما تکمیل می شود. تمرین های زیادی در این بخش برای کامل تر فهمیدن الگوریتم عنوان می شود.

3. فلوچارت، مثال و تمرین

بعد از یادگیری الگوریتم، شما نیار به دانشی دارید که بتوانید الگوریتم های خود را بصورت ساده تر نمایش دهید تا درک آن الگوریتم به مراتب ساده تر باشد. پس در این بخش با فلوچارت آشنا می شوید و به راحتی الگوریتم های خود را ساده تر می کنید و با استفاده از مثال های و تمرین های متعدد، یادگیری شما کامل می شود.

سوالات متداول

این دوره مناسب چه کسانی است؟
پیش نیازهای این دوره چیست؟
در انتهای این دوره چه مهارتی به شما اضافه می شود؟

دیدگاه ها و پرسش ها

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد سایت شوید.
Aminmouaavi 2 سال پیش
0

بسیار مفید و عالی،امیدوارم اموزش ساخت ربات تلگرام هم به زودی بارگذاری کنید

قیمت دوره رایگان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 04:36:55
تعداد قسمت ها 9
نوع دسترسی رایگان
امتیاز دوره
4.8 از 24 رای

این دوره رایگان است و تنها با ورود به سایت می توانید آن را مشاهده کنید.
مدرس دوره محمدرضا سلطانی

دانشجوی کارشناسی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار در دانشگاه بین المللی قزوین هستم.

مشاهده پروفایل محمدرضا سلطانی
دوره های پیشنهادی

آموزش فلوچارت

اولین قدم برای برنامه نویس شدن، یادگیری الگوریتم و فلوچارت است. به همین دلیل، این دوره پیش نیاز اکثر دوره های زبان های ب...

آموزش MongoDB

در این آموزش مقدماتی، به بررسی پایگاه داده مونگو (MongoDB) که یک پایگاه داده NoSql است، می پردازیم. و با ساختار، ویژگی ه...

ربات نویسی تلگرام با پایتون

دوره آموزشی ربات نویسی تگرام با زبان برنامه نویسی پایتون، یک دوره جامع، کامل و پروژه محور می باشد. در انتهای این دو...

آموزش مقدماتی وردپرس

سایت اینترنتی در جامعه امروز، نیاز ضروری یک کسب و کار می باشد؛ چرا که کامل ترین پلت فرم برای معرفی یک بیزینس و کسب و کار...

آموزش PHP

زبان برنامه نویسی php یک زبان منبع باز و شیءگرا میباشد که برای ساخت وبسایت ها و وب اپلیکیشن های مختلف مورد استفاده قرار...